Profil szkoły

  • Opublikowano: 11/09/2015

Nasz facebook

O aktualnościach i ciekawostkach dotyczących życia naszego gimnazjum można poczytać na naszym facebooku

Nasz budynek

Do budynku przy ul. Zawiszy 13 wprowadziliśmy się we wrześniu 2012r. Od razu rozpoczęliśmy remonty i modernizację, w marcu 2013r. otworzyliśmy salę kinową. Proces ubednarskowienia budynku trwa, jego gospodarzami są uczniowie i nauczyciele.

Nasi nauczyciele

Ilu ludzi, tylu nauczycieli. Zaś nasi nauczyciele to w dodatku prawdziwe osobowości, interesują się i zajmują wieloma dziedzinami, nie zawsze związanymi bezpośrednio z przedmiotem, którego nauczają. Lubią młodzież i poświęcają jej czas, zwracają się do każdego ucznia po imieniu.. Nie obrażają się, nie trzaskają drzwiami ani nie krzyczą. Rzadko stukają kluczem lub długopisem w biurko. Nigdy nie tłuką dziennikiem o biurko, bo … posługujemy się dzienniczkiem elektronicznym zwanym idu (źródło wszelkich szkolnych informacji). Większość z nich pije kawę, ale rzadko na lekcji. Więcej informacji w zakładce ‘Nauczyciele’.

Gimnazjum przy liceum

Nasze gimnazjum działa przy I Społecznym LO, to fakt i można z nim (całkiem wygodnie i bezpiecznie) żyć. Bednarscy licealiści z zasady odnoszą się dobrotliwie w stosunku do bednarskich gimnazjalistów. Jedni grają z drugimi w szachy, bezstresowo gawędzą, czasem również razem grają na sali gimnastycznej. W najlepszym przypadku można zdobyć przyjaciół wśród starszych kolegów i koleżanek, w najgorszym – czasami napotkać się z niezasłużoną pobłażliwością, zupełnie rzadko z obojętnością, nigdy z wrogością i pogardą.

Polski

Na "Bednarskiej" trzeba dużo czytać.

Przedmioty ścisłe

Przedmiotów ścisłych w Hispanioli uczą nauczyciele z dużym doświadczeniem w przygotowywaniu do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych.

Poziomy nauki języka hiszpańskiego

Grupy zerowe ukończą gimnazjum ze znajomością języka hiszpańskiego na poziomie A2+

Grupy kontynuacyjne ukończą gimnazjum ze znajomością języka hiszpańskiego na poziomie B1+. Kandydaci to tej grupy piszą testem poziomujący na poziomie A2, obejmującym zagadnienia z gramatyki i słownictwa.

Dysleksja, dysgrafia i pomoc pedagogiczna

Walorem dobrej szkoły jest indywidualizacja nauczania. Podobnie jak w 1 SLO "Bednarska", także w naszym gimnazjum dyslektycy i dysgraficy zostaną otoczeni specjalną opieką. Organizujemy zajęcia, na których nauczą się radzić sobie ze swoimi kłopotami. Staramy się rozmawiać z rodzicami i uczniami o wszystkich problemach uczniów. Zachęcamy do korzystania z oferty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 6, która mieści się w tym samym budynku, co nasza szkoła.

Sala gimnastyczna, siłownia i boisko

W budynku przy Zawiszy 13 jest sala gimnastyczna i siłownia, korzystamy także z boiska do piłki nożnej z bezpieczną plastikową trawą, które znajduje się niedaleko szkoły.

Piłka nożna w stylu hiszpańskim

Naszych zawodników hiszpańskiego stylu gry uczy profesjonalny trener piłki nożnej Antoni Giedrys, który kieruje drużyną KS Bednarska. W stworzonej przy naszym Zespole Szkół drużynie KS Bednarska grają uczniowie liceów i absolwenci.

W Gimnazjum Hispaniola planujemy utworzenie drużyny młodzieżowej, którą budować będziemy wzorując się na sprawdzonych rozwiązaniach stosowanych w hiszpańskiej piłce nożnej.

W przyszłości najlepsi gimnazjaliści będą mieli szansę rozpocząć karierę w składzie KS Bednarska.

O Klubie Sportowym Bednarska dowiesz się więcej tutaj: http://ksbednarska.pl/

Stołówka szkolna

W budynku 1 SLO Bednarska i Gimnazjum Hispaniola działa stołówka szkolna przygotowująca zdrowe śniadania, obiady, przekąski i napoje.

W czasie przerwy

W naszej szkole podczas przerw możesz zagrać w szachy albo w ping ponga, wejść do zawsze otwartego (s)pokoju nauczycielskiego i porozmawiać z nauczycielami albo wpaść do stołówki sprawdzić aktualne menu.

O szkole: