Dlaczego Gimnazjum Hispaniola

  • Opublikowano: 11/09/2015

TRADYCJA

Gimnazjum Hispaniola funkcjonuje w Zespole Szkół Społecznych „Bednarska” od 2013 roku. Powstało z potrzeby ciągłości edukacji, jest najmłodszym gimnazjum w Zespole, szkołą z rozszerzonym programem nauczania języka hiszpańskiego. W 1989r. zaczęliśmy uczyć w pierwszej niepublicznej szkole w Europie postkomunistycznej – w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym ”Bednarska”.

Kadra Hispanioli uczy zarówno młodzież gimnazjalną, jak i licealną. Uczniowie i uczennice, którzy ukończą gimnazjum z wyróżnieniem mają zagwarantowane miejsce w Liceum „Bednarska”.

HISZPAŃSKI I INNE PRZEDMIOTY

W Hispanioli w klasie I gimnazjum co roku tworzymy dwie grupy: dla początkujących i dla zaawansowanych. Grupa początkująca w klasie I gimnazjum każdy poranek zaczyna 60-minutową lekcją języka hiszpańskiego. W Liceum młodzież kontynuuje naukę języka na dostosowanym do siebie poziomie.

Ponadto ramach programu podstawowego proponujemy nieoczywiste przedmioty: filozofię, kulturę 2.0, teatr.

EGZAMIN-SPOTKANIE

Jesteśmy przekonani, że „Sprawdzian szóstoklasisty” nie jest wytyczną, nie determinuje i nie wartościuje potencjału dziecka, dlatego organizujemy egzamin wstępny jako cykl czterech spotkań pt. „Kurs-Konkurs”. Każdego z kandydatów pragniemy poznać osobiście. Dzięki udziałowi w „Kursie-Konkursie” młodzież spotka nauczycieli, wychowawcę, przyszłe koleżanki i kolegów z klasy, może podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami.

INTEGRACJA I WYJAZDY

W naszych szkołach często organizujemy różnorodne wyjazdy – od pobytów na polskiej wsi, gdzie poznajemy podstawy ekologii, po zwiedzanie hiszpańskich muzeów i galerii.

DEMOKRACJA I SZACUNEK

Edukacja dla nas to nie tylko przyswajanie wiedzy szkolnej, a przede wszystkim rozwijanie inteligencji i wrażliwości, uczenie samodzielności oraz pracy w zespołach, poznawanie, jak wolontariat zmienia świat. Realizujemy idee i program wychowawczy I Społecznym Liceum „Bednarska” – młodzież zawsze traktowana jest przyjaźnie, ale bez obniżania wymagań naukowych. Tworzymy demokrację szkolną.

 

Zapraszamy do tworzenia naszej Republiki

Wanda Łuczak i Bartłomiej Pielak

Dyrektorzy I Społecznego LO oraz Gimnazjum Hispaniola